Proč nakupovat u nás

Jak si vybrat dodavatele kancelářského nebo dílenského nábytku?

Jak a podle čeho si vybrat správného dodavatele kancelářského nebo dílenského nábytku? Pro ty z nás, kteří zažili ještě socialistický trh, byl výběr jednoduchý, respektive tak malý, že se bralo, co bylo, když bylo. To ale není případ současnosti.

V dnešní době je zákazník vystaven obrovské nabídce všeho druhu a je pro něj těžké se zorientovat. Firmám a institucím pravidelně přichází spousta různě tlustých katalogů nabízejících téměř všechno. A s příchodem internetu se tato nabídka ještě výrazně rozšířila.

Jak tedy na to? Koho si vybrat? Kde bude ten správný poměr kvality a ceny? Odpověď není jednoduchá. Většina takových společností záměrně změní kód dodavatele, takže máte jen stěží šanci dohledat výrobce a rozhodnout se podle jeho reputace a značky. Proč to tak vlastně všichni dělají, je záhadou.

Renomovaní výrobci poskytují obchodním společnostem dostatečné rabaty, aby mohly udržet cenu výrobce a z rabatu poskytnout kvalitní službu ve formě propagace výrobku, profesionální obsluhy zákazníka, dopravy, montáže a dalších služeb. Proč se tedy tisícistránkové katalogy tváří, že všechny výrobky jsou jejich vlastní? Je to zřejmě proto, že nabízejí produkty za ceny vyšší než výrobce, nebo má kvalita výrobku původ, se kterým se nechtějí chlubit.

Zpozorněte před katalogy, které nabízejí úplně všechno

Dalším otazníkem zůstává, jestli je firma, která v katalogu nabízí třicet tisíc položek, schopná být dostatečným odborníkem na všechno a skutečně poskytnout kupujícímu dostatečné služby. Takové katalogy většinou nabízejí od kancelářských potřeb, přes pracovní oděvy, vysavače, skartovačky, osvětlení, stroje, nástroje a mnoho dalšího, až po zmíněný nábytek. Ze zkušenosti specialistů na kovový nábytek víme, jak je těžké neustále sledovat nové trendy odpovídající rychle se měnícím technologickým a dalším požadavkům v kanceláři, dílně, škole i ve zdravotnictví.

Mít tolik expertů na každý segment nabízeného zboží je nemožné a realita je taková, že je velké katalogové firmy ani nemají. Zůstává potom na zákazníkovi, aby si z obrovského množství výrobků nějak vybral sám a doufal, že udělal dobře.

E-shopy obsahující množství nejrůznějších položek zpravidla neposkytují potřebné služby

Dalším velkým otazníkem je výběr na internetu. S jeho rozvojem se objevila spousta nových firem a nabídka je tak obrovská, že výběr je ještě složitější. V době ekonomické recese výrobci neměli dostatečný odbyt, a tak poskytli určitý rabat téměř každému, kdo o sobě prohlásil, že má živnostenské oprávnění na nákup a prodej. Počítač má dnes doma každý a tvorba internetových stránek nebo e-shopu není velká investice.

Rozpoznat na internetu skutečné zázemí firmy odněkud z horní dolní je často velmi složité. Výrobky jsou opět v drtivé většině překódovány a jejich původ nejistý. Zákon ochraňuje spotřebitele při nákupu přes internet možností bezplatného vrácení, ale už jenom čas strávený takovou procedurou je ztráta času i peněz. Taková firma může mít klidně jenom jednoho člověka a ten určitě nebude schopný poskytnout dostatečný servis.

Hlavním cílem je pouze naládovat e-shop maximem položek a čekat, že se někdo chytne a něco koupí. Při minimálních nákladech z tzv. nebo doslova z obýváku stačí prodat alespoň něco. Poskytnutí komplexních služeb, kvality, nebo dokonce rychlé řešení reklamace je pak v nedohlednu.

Jak si tedy správně vybrat dodavatele kancelářského nebo dílenského nábytku?

Při otázce, jak si vybrat dodavatele kancelářského či dílenského nábytku, je důležitá historie firmy. Firma, která má dostatečnou tradici, přežila zřejmě díky určité kvalitě. Dále se zaměřte na její zázemí. Měla by mít vlastní vzorkovnu, kde je možné si nábytek prohlédnout a vyzkoušet, a sklad s dostatečnou zásobou nejprodávanějšího zboží k okamžitému odběru.

Měla by mít také tým odborně vyškolených lidí, kteří už při prvním kontaktu se zákazníkem vyslechnou jeho požadavky a poradí s výběrem toho nejvhodnějšího nábytku. Tento aspekt je v současné době stále důležitější , protože správným výběrem můžeme v budoucnu ušetřit spoustu místa na pracovištích, času i zdraví lidí.

Při větších zakázkách by měla být automatická vizualizace projektu. Profesionální firma by měla mít rovněž vlastní dopravu se službou vynášky, instalace a montáže zboží. Zamezí se tak zároveň poškození nábytku při časté manipulaci u spedičních firem. Kvalitní prodejce nábytku by měl určitě propagovat výrobce, aby tím transparentně ukázal na původ zboží. Je dobré si také ověřit reference realizovaných zakázek. Vybrat si tedy tu správnou firmu jako dodavatele nábytku je časově docela náročná práce, ale ve výsledku se určitě vyplatí, protože nábytek kupujeme na dlouhou dobu a měl by podle toho vypadat.

Jednou z firem, která všechny výše zmíněné požadavky splňuje, je společnost Enprag, která tento rok slaví již 26. výročí svého působení na trhu. Za tu dobu si vybudovala úzký vztah s více než 90 výrobci kvalitního kovového nábytku a šetří tak váš rozpočet příznivými cenami.

Více informací o společnosti Enprag a její kompletní sortiment najdete na www.kovovynabytek.cz.

 • K Holyni 833/42
 • Hlavní město Praha - Slivenec
 • 154 00
 • Ulicí K Barrandovu směrem na Pražský okruh, odbočka doleva do Slivence, objekt hned za křižovatkou.
 • mapa

Kontaktní osoby

Otevírací doba

 • Po 8:0017:00
 • Út 8:0017:00
 • St 8:0017:00
 • Čt 8:0017:00
 • 8:0016:00
 • Máme právě otevřeno

Napište nám

Povinná pole

Vyplněním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů za účelem zodpovězení mého dotazu.